Ruszają zapisy do "sezonu 0" międzyszkolnych rozgrywek esportowych organizowanych przez Acer Polska. Każda szkoła podstawowa i średnia może zgłosić reprezentację, która weźmie udział w rozgrywkach League of Legends oraz Fortnite. Rozgrywki odbędą się w dniach 9-13 stycznia 2023. Cel turnieju to nie tylko dobra zabawa, ale również edukacja rodziców, pedagogów i uczniów o korzyściach, wartościach ale i zagrożeniach jakie niesie ze sobą gaming.

SOKowirówka, do której zapraszam uczniów to wejście na wyższe obroty edukacyjne. A z SOKiem, czyli sprawnościami oceniania kształtującego, pracować można na wiele sposobów. Nie będę pisać o wszystkich dobrodziejstwach oceniania kształtującego, skupie się na jednej, dla mnie najistotniejszej – dzięki mądremu stosowaniu tego typu pracy z uczniami staja się odpowiedzialni za własny proces uczenia się. Właśnie ta odpowiedzialność i samodzielność przyświecała mi, gdy wdrażałam elementy SOKu na lekcjach, później zaś towarzyszyło ono moim uczniom jako dodatkowa godzina wpisana do planu lekcji.

Hevelianum zaprasza uczniów klas 4 i 6 ze szkół podstawowych w Gdańsku do udziału w bezpłatnych zajęciach ekologicznych, w pracowni edukacyjnej w Domu Zdrojowym w Brzeźnie.

Gdybym miała wskazać obszar, z którym uczniowie mają najwięcej kłopotów, wybrałabym bez wahania ortografię (no, może interpunkcja, której nieustająco brakuje, mogłaby jej dorównać). Dlatego staram się wplatać ćwiczenia utrwalające przy różnych okazjach i w różnej formule. Tym razem mieliśmy powrót do koloru zielonego...

Centralny Dom Technologii zaprasza nauczycieli na bezpłatne szkolenia i webinaria poświęcone tematyce cyberbezpieczeństwa, realizowane w ramach ogólnopolskiego programu rozwoju kompetencji uczniów i nauczycieli „Cyberbezpieczni". Zapisy już trwają!

Wszystkie szkoły podstawowe i średnie w Polsce mogą wziąć udział w konkursie językowym Mistrzostwa Językowe WocaBee 2022. Mają szansę wygrać nawet 10 tysięcy złotych na modernizację nauczania języków obcych oraz nagrody rzeczowe dla szkoły, nauczycieli i uczniów. Uczniowie i nauczyciele otrzymają dyplomy za zajęcie miejsca zarówno w rundzie wojewódzkiej jak i ogólnopolskiej konkursu.

Praca z klasami licealnymi to całkiem inne wyzwania i możliwości, niż działania w zespołach ze szkoły podstawowej. Trudno byłoby mi wskazać, z którą grupą wiekową wolę podejmować współpracę. Prawda jest jedna- najważniejsze, by to młodzi ludzie czuli się dobrze w trakcie lekcji. Bez względu na to, jakie formy pracy wybiorę.

Więcej artykułów…

Edunews.pl oferuje cotygodniowy, bezpłatny (zawsze) serwis wiadomości ze świata edukacji. Zapisz się:
captcha 
I agree with the Regulamin

Jesteśmy na facebooku

fb

Ostatnie komentarze

E-booki dla nauczycieli

Polecamy dwa e-booki dydaktyczne z serii Think!
Metoda Webquest - poradnik dla nauczycieli
Technologie są dla dzieci - e-poradnik dla nauczycieli wczesnoszkolnych z dziesiątkami podpowiedzi, jak używać technologii w klasie