Masz głos, więc głosuj!

Narzędzia
Typografia
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times
edukacja społecznaDzisiaj wybieramy osoby, które przez cztery lata będą decydować w sprawach najważniejszych dla lokalnej społeczności. Od wybranych przez nas - obywateli - radnych, burmistrzów, wójtów, prezydentów, zależeć będzie otaczająca nas rzeczywistość. Wybory to lekcja edukacji obywatelskiej, a nasz udział w niej – to dowód na to, że jesteśmy patriotami. W nagrodę zapraszamy na film.
Dlatego chcieliśmy właśnie dziś zaprezentować film „Patriotyzm na dzisiaj“ przygotowany przez Instytut Obywatelski poświęcony współczesnemu rozumieniu patriotyzmu.
O oddychaniu, tęsknocie, tolerancji i najważniejszych miejscach mówią prof. Władysław Bartoszewski, Agnieszka Pomaska - posłanka, Antoni Pawlicki – aktor, Helena A. Jędrzejczak – historyk idei i socjolożka, Jacek Magiera. - II trener Legii Warszawa.
Czy dzisiejsza rzeczywistość skłania nas do zadania pytania o współczesny wymiar patriotyzmu? Czy musimy go definiować na nowo? Jak ważne są pamięć, wychowanie i wartości we współczesnym świecie? Zobaczmy film, a potem zapraszamy do urn wyborczych.

 

Zachęcamy również do wykorzystania filmu na lekcjach przy okazji dyskusji na temat współczesnego patriotyzmu.
Film został przygotowany przez Instytut Obywatelski, Warszawa 2010.
(Notka o autorze: Marcin Polak jest twórcą i redaktorem naczelnym Edunews.pl, zajmuje się edukacją i komunikacją społeczną, realizując projekty społeczne i komercyjne o zasięgu ogólnopolskim i międzynarodowym)

Jesteśmy na facebooku

fb
Edunews.pl oferuje cotygodniowy, bezpłatny (zawsze) serwis wiadomości ze świata edukacji. Zapisz się:
captcha 
I agree with the Regulamin

Ostatnie komentarze

E-booki dla nauczycieli

Polecamy dwa e-booki dydaktyczne z serii Think!
Metoda Webquest - poradnik dla nauczycieli
Technologie są dla dzieci - e-poradnik dla nauczycieli wczesnoszkolnych z dziesiątkami podpowiedzi, jak używać technologii w klasie