Figuraki w plenerze

fot. Beata Skrzypiec

Narzędzia
Typografia
 • Smaller Small Medium Big Bigger
 • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Oto propozycja na ostatnie dni nauki szkolnej. W klasie duszno, a słońce tak pięknie świeci, że zachęca nas do wyjścia na szkolne podwórko. W szafce resztki niewykorzystanej plasteliny, którą dzieci uwielbiają. Czas więc na zabawę!

Dzieci na polecenie nauczyciela (dwa razy prosić nie trzeba!) lepią z plasteliny figuraki według własnego pomysłu. Praca nie zajmuje zbyt dużo czasu, a dzieci najchętniej lepią zwierzątka lub śmieszne stworki z wyobraźni oraz całe scenki sytuacyjne. Do tej pory uczniowie nie wiedzą jeszcze, co będzie dziać się dalej...

Następnie nauczyciel zaprasza dzieci na podwórko szkolne i zachęca do znalezienia uroczego zakątka dla figuraka. Potem daje swój smartfon i dzieci samodzielnie wykonują zdjęcia swoich stworków. Robienie zdjęć rozkłada się w czasie, bo uczniowie poszukują miejsca i aranżują scenkę, więc nie muszą działąć wszyscy jednocześnie. Jest ruch, świeże powietrze, kreatywność i piękna galeria prac.

 

Notka o autorce: Beata Skrzypiec jest nauczycielką wczesnoszkolną, uczy w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Piasku (woj. śląskie). Jest członkinią grupy Superbelfrzy RP. Niniejszy tekst ukazał się w blogu Zamiast Kserówki. Licencja CC-BY-SA.

 

Jesteśmy na facebooku

fb

Ostatnie komentarze

 • Written by Justyna
  Dzień kropki...?Co to takiego..? Zastanawiałam się. Teraz już wiem.. :) Do dzieła kropki , jutro ....P...
 • Written by Anna
  Zgadzam sie autorem
 • Written by Barbara
  Tuż przed wrześniem miałam przygotować dla jednej placówki rozkład materiału dla podstawówki i Liceu...
 • Written by Agnes
  Panie Jarku, wspaniale, że ruszył Pan ten temat! Jesper JUUL zostawił nam klucz do zmiany, kiedy pow...
 • Written by Łukasz
  Mam nadzieję, że Edunews będzie publikowało dalsze wpisy z tego cyklu. Jestem nim zachwycony i uważa...

E-booki dla nauczycieli

Polecamy dwa e-booki dydaktyczne z serii Think!
Metoda Webquest - poradnik dla nauczycieli
Technologie są dla dzieci - e-poradnik dla nauczycieli wczesnoszkolnych z dziesiątkami podpowiedzi, jak używać technologii w klasie