Im więcej zabawy, tym więcej nauki

Narzędzia
Typografia
 • Smaller Small Medium Big Bigger
 • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Dla małych dzieci gry i zabawy są naturalną częścią życia i odgrywają ogromną rolę w rozwoju. Kiedy zaczynają naukę w szkole, nie może tej zabawy zabraknąć – jest ona bowiem podstawowym narzędziem pracy z dziećmi w wieku wczesnoszkolnym. W szkole możemy przygotowywać dla dzieci w klasach I-III gry i zabawy na każdy temat. Warto do tego celu wykorzystać także internet.(C) Edunews.pl - Inspiracje Wczesnoszkolne 2015

Chociaż wielu nauczycieli wczesnoszkolnych ma „naturalny” opór przed szerokim wykorzystaniem internetu i TIK na zajęciach, warto przekonywać, że narzędzia edukacyjne z sieci, stosowane zamiennie z tradycyjnymi aktywnościami, mogą pozytywnie wpływać na rozwój dziecka w społeczeństwie informacyjnym. Rolą nauczyciela jest pokazywanie, że w sieci znajdziemy wiele doskonałych gier i zabaw edukacyjnych. Najczęściej nie wiedzą o nich ani dzieci, ani rodzice (ani nauczyciele wczesnoszkolni).

Jednym z najciekawszych edukacyjnych narzędzi internetowych, które daje możliwość tworzenia wielu typów gier i zabaw jest pakiet Learning Apps (www.learningapps.org). O różnych pomysłach na wykorzystanie tego narzędzia w klasach I-III opowiadała podczas Inspiracji Wczesnoszkolnych 2015 Monika Walkowiak, nauczycielka wczesnoszkolna ze Szkoły Podstawowej w Kamieńcu Wrocławskim, członkini społeczności Superbelfrzy RP. Zapraszamy do oglądania:

Tu link do prezentacji, z której korzystała prelegentka: https://prezi.com/jh-egrvyqdyb/learning-apps/

***

Organizatorami Inspiracji Wczesnoszkolnych 2015 są: portal o nowoczesnej edukacji Edunews.plFundacja Rozwoju Społeczeństwa Wiedzy THINK! oraz firma Think Global. Partnerem merytorycznym konferencji jest grupa Superbelfrzy RP.

Partnerem strategicznym konferencji jest projekt Mistrzowie Kodowania firmy Samsung Electronics Polska. Partnerami instytucjonalnymi są Fundacja Rozwoju Systemu EdukacjiOśrodek Rozwoju EdukacjiWarszawskie Centrum Innowacji Edukacyjno-Społecznych i Szkoleń.

Partnerami biznesowymi są firma Learnetic SA oraz strefa nowoczesnej edukacji Edustore.eu.

Partnerzy medialni: TOK FM oraz Głos Nauczycielski.

(Notka o autorze: Marcin Polak jest twórcą i redaktorem naczelnym Edunews.pl, zajmuje się edukacją i komunikacją społeczną, realizując projekty społeczne i komercyjne o zasięgu ogólnopolskim i międzynarodowym. Jest również członkiem grupy Superbelfrzy RP).

Obejrzyj inne wystąpienia z INSPIRACJI WCZESNOSZKOLNYCH:

Jesteśmy na facebooku

fb

Ostatnie komentarze

 • Written by Paweł
  Dziwię się, że Redakcja portalu edukacyjnego akceptuje używanie przez Autora języka pogardliwego wob...
 • Written by Adam Cichowicz
  Bardzo trafna uwaga. Moodle jest przecież pełną, systemową platformą stworzoną (i stale unowocześnia...
 • Written by Robert Raczyński
  Pani Joanno, dziękuję za te słowa. Choć Pani "klęski" dla wielu byłyby ogromnym osiągnięciem, pomaga...
 • Written by Robert Raczyński
  "...informował szkoły, aby podjęły działania, umożliwiające..." - Na co komu ministerstwo, które nie...
 • Written by Adam
  W 2012 roku MEN informował szkoły, aby podjęły działania, umożliwiające e-nauczanie. Opracowano takż...

E-booki dla nauczycieli

Polecamy dwa e-booki dydaktyczne z serii Think!
Metoda Webquest - poradnik dla nauczycieli
Technologie są dla dzieci - e-poradnik dla nauczycieli wczesnoszkolnych z dziesiątkami podpowiedzi, jak używać technologii w klasie