Zastanawiając się nad edukacją naszych dzieci, myślimy o ich przyszłości. Tegoroczna edycja BeZee poruszy tematy, które wydają się szczególnie ważne, jeśli nawet nie najważniejsze - jaka przyszłość czeka młodych i jak ją do niej przygotować? Jaki rynek pracy i jakie wyzwania zawodowe szykuje dla nich przyszłość? Jaką taktykę powinna w związku z tym przyjąć szkoła?

Zaprojektuj wraz ze swoimi uczniami przyrząd badawczy z elementów nadających się do recyklingu i wygraj dla swojej szkoły programy edukacyjne o wartości 1500 zł! Co więcej, nagrodzone prace zostaną odtworzone w postaci interaktywnych lekcji. W ten sposób zwycięzcy staną się także współautorami materiałów edukacyjnych dostępnych na platformie Dzwonek.pl!

To już dziś - VII wydanie ogólnopolskiej Nocy Bibliotek odbywać się będzie pod hasłem „Czytanie wzmacnia”. Udział zgłosiło 1300 bibliotek z całej Polski, w tym ponad 70 z Warszawy, dołączają kolejne. Noc Bibliotek to jedno z największych wydarzeń czytelniczych w Polsce – wielkie święto bibliotek i czytelników. W niekonwencjonalny sposób zachęca do korzystania z bibliotek jako otwartych, najbliższych, najbardziej demokratycznych instytucji kultury z ofertą dla osób w każdym wieku, miejsc wspólnych, łączących ludzi. Trudny czas pandemii przypomniał, jak biblioteki są ważne i potrzebne – kierujemy wspólnie na nie światło, pokazując wspierającą moc literatury i siłę lokalnej społeczności, by jak najwięcej ludzi uznało je za swoje miejsca.

Przyroda i sztuka mają ze sobą wiele wspólnego. W ostatnim czasie powstaje coraz więcej inicjatyw artystycznych i edukacyjnych zwracających uwagę na odpowiedzialność człowieka wobec natury, budujących relację z przyrodą i pokazujących, że jesteśmy jej częścią. O takich projektach chcemy porozmawiać podczas konferencji „Sztuka edukacji. Przyroda i sztuka – ekosystem przyszłości”. Do 24 października można zgłaszać projekty realizowane z dziećmi i młodzieżą przez nauczycieli, animatorów, edukatorów, artystów i wszystkich, którym bliska jest edukacja, przyroda i sztuka.

Bohaterowie Załogi FAST Heroes wracają już 25 października! Będzie to druga edycja programu edukacyjnego wokół tematyki udaru mózgu i zarazem próba pobicia Rekordu Guinnessa.

Jesteśmy świadkami kolejnej rewolucji technologicznej. Przedsiębiorstwa z branży IT, instytuty badawcze angażują olbrzymie środki rozwijając produkty i usługi związane ze sztuczną inteligencją. Tym samym zwiększa się zapotrzebowanie na pracowników o określonych umiejętnościach. Już teraz luka kompetencyjna na rynku IT przekracza 50 000 wakatów, a będzie prawdopodobnie jeszcze gorzej. Czy polska szkoła jest gotowa na tą rewolucję? Czy nadąży za zmianami zapełniając tę lukę?

Wielka międzynarodowa inicjatywa, w której biorą setki – a wręcz tysiące uczestniczek i uczestników. W tym roku Europejski Tydzień Kodowania obchodzimy w dniach 9–24 października, a do udziału zachęcamy wszystkich – zarówno tych, którzy już kodują, jak i tych niepewnych i onieśmielonych! Warto zainteresować się tematem – nie dla zasady, trendu czy mody, ale dla realnych wartości, jakie niesie wspólna nauka programowania. Organizatorami CodeWeek w Polsce są NASK oraz KPRM, a Stowarzyszenie Cyfrowy Dialog zostało po raz kolejny jednym z parterów inicjatywy, co napawa nas dziecięcą radością – idea Tygodnia Kodowania jest bardzo bliska naszym edukacyjnym sercom.

Więcej artykułów…

Jesteśmy na facebooku

fb
Edunews.pl oferuje cotygodniowy, bezpłatny (zawsze) serwis wiadomości ze świata edukacji. Zapisz się:
captcha 
I agree with the Regulamin

Ostatnie komentarze

 • Written by q-ku
  aż dziw, że się ktoś odważył się dociec i powiedzieć o tej sprawie prawdę - przy tylu zachwyconych j...
 • Written by Kraina Szczęścia
  Można było przypuszczać, że przygotowanie do nauki zdalnej trwały od dłuższego czasu. Sam fakt gładk...
 • Written by Żłobek
  Kontrowersyjny artykuł i teza. Autorka próbuje w nim udowodnić coś, w co ona sama wierzyć nie może :)...
 • Written by Kraina Szczęścia
  Słuchanie młodzieży i dzieci przez dorosłych, to podstawa. Ale często zapominana. A dzieci widzą w m...
 • Written by Maciej M. Sysło
  Myślę, że Krainę Szczęścia jest w stanie przybliżyć właściwie wdrażana obowiązująca obecnie podstawa...

E-booki dla nauczycieli

Polecamy dwa e-booki dydaktyczne z serii Think!
Metoda Webquest - poradnik dla nauczycieli
Technologie są dla dzieci - e-poradnik dla nauczycieli wczesnoszkolnych z dziesiątkami podpowiedzi, jak używać technologii w klasie