„Zrób coś z niczego” i weź udział w konkursie dla szkół ponadpodstawowych

fot. Learnetic

Narzędzia
Typografia
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Zaprojektuj wraz ze swoimi uczniami przyrząd badawczy z elementów nadających się do recyklingu i wygraj dla swojej szkoły programy edukacyjne o wartości 1500 zł! Co więcej, nagrodzone prace zostaną odtworzone w postaci interaktywnych lekcji. W ten sposób zwycięzcy staną się także współautorami materiałów edukacyjnych dostępnych na platformie Dzwonek.pl!

Doświadczenia i eksperymenty bez dostępu do szkolnego laboratorium? W takiej sytuacji możesz postawić na cyfrowe materiały i symulacje – takie jak programy z serii Wirtualne Laboratoria Przyrodnicze lub spróbować stworzyć coś samemu z rzeczy powszechnie dostępnych – a najlepiej tych bardziej eko.

Oba powyższe pomysły są świetnymi rozwiązaniami, natomiast konkurs „Zrób coś z niczego” związany jest bezpośrednio z tym drugim. Zachęcamy do aktywizacji uczniów metodą projektową – stwórzcie wspólnie (lub indywidualnie) urządzenia lub przyrządy badawcze, korzystając z elementów nadających się do recyklingu. Cały proces następnie udokumentujcie, najlepiej w formie wideo z ewentualną narracją lub w postaci zdjęć uzupełnionych o komentarze.

Trzy najlepsze prace zostaną nagrodzone programami edukacyjnymi z serii Wirtualne Laboratoria Przyrodnicze o wartości 1500 zł każdy! Kreacje zostaną następnie odtworzone w postaci interaktywnych lekcji, a ich twórcy staną się w ten sposób także współautorami materiałów edukacyjnych dostępnych na platformie Dzwonek.pl. Z tych materiałów będą mogły korzystać bezpłatnie inne szkoły – dzięki temu Wasze pomysły znajdą zastosowanie w placówkach w całym kraju!

Jak wziąć udział w konkursie?

  1. Wraz ze swoimi uczniami zaprojektujcie i stwórzcie przyrząd badawczy z elementów nadających się do recyklingu.
  2. Przeprowadźcie za jego pomocą doświadczenie.
  3. Cały proces udokumentujcie (w formie wideo i/lub w formie zdjęć uzupełnionych o tekst).
  4. Nauczyciel w imieniu szkoły umieszcza zgłoszenie konkursowe w postaci plików/zdjęć/tekstu jako komentarz do postu konkursowego (pliki wideo należy wysłać także na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Regulamin i dodatkowe informacje o konkursie dostępne są na stronie https://www.learnetic.pl/wez-udzial-w-konkursie-i-wygraj-programy-z-serii-wlp/

Kto i kiedy może wziąć udział?

Konkurs jest skierowany do szkół ponadpodstawowych, mogą to być prace wykonywane samodzielne lub w zespołach projektowych. Na zgłoszenia konkursowe czekamy od 11.10.2021 do 12.11.2021.

Nagrody – programy z serii Wirtualne Laboratoria Przyrodnicze

Organizatorem i fundatorem nagród jest gdańska firma Learnetic – producent nowoczesnych rozwiązań i narzędzi dla edukacji. W ramach konkursu „Zrób coś z niczego” można wygrać wybrany program z serii Wirtualne Laboratoria Przyrodnicze (o wartości 1500 zł).

Wirtualne Laboratoria Przyrodnicze to kompleksowe materiały interaktywne do nauki biologii, chemii, fizyki i geografii na etapie szkoły ponadpodstawowej. Każdy zestaw umożliwia przeprowadzanie angażujących lekcji stacjonarnych oraz zdalnych.

Materiały WLP powstały przy współpracy z nauczycielami i kadrą uniwersytecką. Wśród zasobów znajdują się przede wszystkim różnorodne doświadczenia, a także multimedialne i drukowalne karty pracy, interaktywne testy dla uczniów, a także elementy rozszerzonej i wirtualnej rzeczywistości. Programy WLP są bardzo łatwe w użyciu, a praca z nimi możliwa jest na praktycznie dowolnym sprzęcie – komputerze, laptopie, tablecie, tablicy i monitorze interaktywnym.

Zasoby rozwijają myślenie krytyczne u uczniów, kompetencje społeczne (praca grupowa) i cyfrowe, uczą metody naukowej – zadawania pytań, formułowania hipotez, wyciągania wniosków, a także zbierania i analizowania danych. Materiały WLP są także doskonałym rozwiązaniem do zajęć metodą odwróconej klasy czy lekcji hybrydowych jako materiał wspomagający doświadczenia.

Więcej informacji o programach WLP oraz bezpłatne wersje demonstracyjne znajdują się na stronie https://www.natablice.pl/.

Życzymy powodzenia i niesamowitych doświadczeń!

 

(ARTYKUŁ PROMOCYJNY)

 

Jesteśmy na facebooku

fb
Edunews.pl oferuje cotygodniowy, bezpłatny (zawsze) serwis wiadomości ze świata edukacji. Zapisz się:
captcha 
I agree with the Regulamin

Ostatnie komentarze

E-booki dla nauczycieli

Polecamy dwa e-booki dydaktyczne z serii Think!
Metoda Webquest - poradnik dla nauczycieli
Technologie są dla dzieci - e-poradnik dla nauczycieli wczesnoszkolnych z dziesiątkami podpowiedzi, jak używać technologii w klasie