Mobilna lekcja z Operonem już w Twoim smartfonie

fot. Wydawnictwo Pedagogiczne Operon

Narzędzia
Typografia
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Aplikacja Operon 45 to propozycja dla nauczycieli poszukujących pomysłów łączących nauczanie tradycyjne z mobilnym. W ramach Mobilnej lekcji z Operonem Wydawnictwo proponuje razem ze swoimi podręcznikami aplikację zawierającą obszerną bazę materiałów multimedialnych, dzięki której lekcje będą ciekawsze, a przygotowanie do nich łatwe i wygodne.

Wystarczy jedno kliknięcie na smartfonie, by mieć dostęp do materiałów uzupełniających podręczniki Wydawnictwa Operon. Opracowania, schematy, zdjęcia i prezentacje ułatwiają prowadzenie interesujących i urozmaiconych lekcji. Nauczyciele użytkujący aplikację doceniają także jej intuicyjność, przyznają, że nie jest absorbująca ani kłopotliwa.

Aplikacja Operon 45 pomaga szybko przygotować materiał na lekcję, minimalizuje konieczność robienia własnych pomocy dydaktycznych, a nawet dźwigania ciężkich podręczników ze szkoły do domu. Swój warsztat pracy nauczyciel ma we własnym smartfonie w każdym miejscu i czasie, a dzięki scenariuszom stworzonym przez specjalistów z Operonu może przygotować się do poprowadzenia lekcji nawet w kwadrans.

Zawarte w aplikacji Operon 45 materiały multimedialne dają nauczycielom dowolność w sposobie prowadzenia zajęć – mogą to robić tradycyjnie, albo z podręcznika i aplikacji jednocześnie. Dzięki takiemu połączeniu łatwiej jest utrzymać wysoką percepcję u uczniów i sprawnie wdrażać kolejne partie materiału, a lekcje są zajmujące i inspirujące.

Aplikacja działa bardzo prosto. Można ją uruchomić i wygasić jednym kliknięciem ikonki na telefonie. Ze smartfonem w ręku można prowadzić lekcję z każdego miejsca w klasie, a materiały wyświetlać na dowolnych nośnikach, od tablic multimedialnych po monitory. Nie ma konieczności podłączenia do sieci.

Aplikację Operon 45 można sprawdzić, pobierając ją bezpośrednio z Google Play lub wchodząc na strony Wydawnictwa Operon, gdzie znajdują się dodatkowe informacje o Mobilnej lekcji z Operonem. Nauczyciele, którzy zdecydują się uczyć z podręczników Wydawnictwa Operon, otrzymają pełny dostęp do wszystkich funkcji aplikacji, aktualizacji i pomocy technicznej. Po ściągnięciu aplikacji wybieramy przedmiot i interesujący nas podręcznik. Ciekawy i przydatny jest także dostęp do gotowych scenariuszy lekcji wychowawczych.

Aplikacja Operon 45 jest integralną częścią Mobilnej lekcji z Operonem – jedynego systemu w Polsce, który wspiera nauczycieli w efektywnym łączeniu tradycyjnych i mobilnych form nauczania.

 

(ARTYKUŁ PROMOCYJNY)

Jesteśmy na facebooku

fb

Ostatnie komentarze

E-booki dla nauczycieli

Polecamy dwa e-booki dydaktyczne z serii Think!
Metoda Webquest - poradnik dla nauczycieli
Technologie są dla dzieci - e-poradnik dla nauczycieli wczesnoszkolnych z dziesiątkami podpowiedzi, jak używać technologii w klasie