Inspirujące filmy dla nauczycieli (1)

Narzędzia
Typografia
 • Smaller Small Medium Big Bigger
 • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Konferencja INSPIR@CJE 2013 – Jak uczynić polską szkołę jeszcze lepszą już za tydzień w Warszawie. W kanale filmowym Edunews.pl na YouTube pojawiły się pierwsze filmiki przygotowane przez prelegentów konferencji, w których zachęcają oni do podejmowania w szkołach różnych działań ożywiających, usprawniających i podnoszących jakość nauczania.INSPIRACJE 2013

To pierwsze z dłuższej serii filmów inspirujących do zmian. Zachęcamy wszystkich nauczycieli, którzy chcą podzielić się swoimi doświadczeniami i sukcesami do przygotowania 90-sekundowych filmów i przesłanie ich do redakcji Edunews.pl. Zostaną dołączone do naszej biblioteki filmów.

Marta Florkiewicz-Borkowska z Publicznego Gimnazjum w Pielgrzymowicach przekonuje, że szkoła nie musi być szara i nudna:

Dorota Janczak z warszawskiego Ośrodka Edukacji Informatycznej i Zastosowań Komputerów wprowadza w świat animacji poklatkowych:

Agnieszka Bilska z Zespółu Szkół Ogólnokształcących nr 10 w Gliwicach prezentuje, w jaki sposób jej szkoła otworzyła się na urządzenia i zasoby cyfrowe uczniów.

Anna Grzegory ze Szkoły Podstawowej nr 182 w Łodzi opowiada o tym, jak za pomocą gier i łamańców językowych udaje się jej rozwijać kompetencje językowe dzieci.

Dariusz Stachecki z Gimnazjum w Nowym Tomyślu opowiada o swoich edukacyjnych przygodach z iPadem.

Katarzyna Krywult ze Szkoły Podstawowej w Bestwinie prezentuje swoje doświadczenia zz pracy z blogiem na zajęciach:

Katarzyna Piaskowska z Liceum Plastycznego przy ZSP nr 2 w Kaliszu opowiada o tym, jak niesamowicie kreatywne mogą być zajęcia językowe w szkole ponadgimnazjalnej.

Agata Baj z Collegium Balticum zachęca do wykorzystania metody map myśli w uczeniu się.

Polska szkoła znajduje się na zakręcie. Pewne formy nauczania, stosowane od dziesięcioleci, przestają się sprawdzać w nauczaniu pokolenia cyfrowych uczniów. Z drugiej strony ujawniają się w szkołach eduzmieniacze, którzy eksperymentują z internetem, nowymi technologiami i uczniami, wprowadzają nowe metody pracy i – jak się okazuje – mają moc dokonywania jakościowej zmiany. Dużo zależy od dyrekcji szkoły, czy te zmiany zostaną zauważone, a sami eduzmieniacze odpowiednio wsparci, aby zmiana mogła dokonywać się krok po kroku oddolnie, bez narzucanych z góry rozwiązań. Mamy nadzieję, że tak, a podczas konferencji chcemy pokazać wiele dobrych praktyk rodzących się w polskich szkole i bohaterów zmian, dzięki którym coś drgnęło.

Konferencja INSPIR@CJE 2013 odbywa się w Warszawie w dniach 21-22 czerwca 2013 r. Organizatorami konferencji są Think Global i Edunews.pl. Partnerami konferencji są Pollda sp. z o.o., WCIES, Superbelfrzy RP oraz Edustore.eu. Patronem medialnym konferencji jest Głos Nauczycielski. Więcej informacji: www.edunews.pl/konferencja.

(Notka o autorze: Marcin Polak jest twórcą i redaktorem naczelnym Edunews.pl, zajmuje się edukacją i komunikacją społeczną, realizując projekty społeczne i komercyjne o zasięgu ogólnopolskim i międzynarodowym)

Jesteśmy na facebooku

fb
Edunews.pl oferuje cotygodniowy, bezpłatny (zawsze) serwis wiadomości ze świata edukacji. Zapisz się:
captcha 
I agree with the Regulamin

Ostatnie komentarze

 • Written by Robert Raczyński
  Ciekawości nie daje sie raczej oddzielić od zebranych doświadczeń, więc oczekiwanie, że ktoś ich poz...
 • Written by Lech
  Ciekawe, znowu się z Panem zgadzam, tzn. mam podobne obserwacje. Ciekawość uczniów, którzy przychodz...
 • Written by Robert Raczyński
  "Widzi" Pan i nie wyciąga wniosków... Naprawdę nie dostrzega Pan różnicy między sprawdzianem dla ośm...
 • Written by Ppp
  Widzę, że jest Pani nauczycielką WCZESNOSZKOLNĄ. Tym czasem na studiach miałem profesora, który twie...
 • Written by Robert Raczyński
  Współczesność sprzyja odzwyczajaniu ludzi od narracji oraz potrzeby pełniejszej wypowiedzi, argument...

E-booki dla nauczycieli

Polecamy dwa e-booki dydaktyczne z serii Think!
Metoda Webquest - poradnik dla nauczycieli
Technologie są dla dzieci - e-poradnik dla nauczycieli wczesnoszkolnych z dziesiątkami podpowiedzi, jak używać technologii w klasie