Programowanie i cyberbezpieczeństwo - warsztaty dla dzieci i młodzieży

fot. Akademia IT - HorsITway

Narzędzia
Typografia
 • Smaller Small Medium Big Bigger
 • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Co roku podczas Ogólnopolskiego Turnieju Robotów Mobilnych "Robomaticon" odbywają się warsztaty programistyczne dla dzieci i młodzieży, prowadzone przez Akademię IT - HorsITway. Celem tego wydarzenia jest pokazanie możliwości współczesnej robotyki oraz promocja nauk ścisłych. Robotyka jest powiązana z programowaniem, tak więc nauka programowania jest szeroko popularyzowana podczas Robomaticonu. W edycji 2018 wydarzenie to odwiedziło ponad 6000 widzów, a w turnieju konkurowało około 300 robotów!

Na warsztaty programistyczne dla dzieci i młodzieży pt. "Programowanie i Internet" otrzymano 232 zgłoszenia! Ostatecznie przeszkolonych zostało 197 uczestników w przedziale wiekowym 8 - 18 lat.

Dzieci młodsze w wieku 8 - 11 lat poznały działanie Internetu od strony technologicznej oraz zaprogramowały grę "Kamień, Papier, Nożyce". Natomiast dzieci starsze i młodzież w wieku 12-18 lat również dowiedziały się jak działa Internet od strony technologicznej oraz zaprogramowały swoją własną książkę adresową w języku Java. Warsztaty informatyczne pokazały dzieciom i młodzieży, że programowanie nie jest wcale takie trudne, jeżeli dany problem rozłoży się na czynniki pierwsze. Dodatkowo zostały również poruszone tematy cyberbezpieczeństwa wśród dzieci i młodzieży.

I tak, krok po kroku, dzieci młodsze razem z pomocą trenerów Akademii Programowania – HorsITway, zaprogramowały grę "Kamień, Papier, Nożyce" przy użyciu elektronicznej płytki edukacyjnej, stosując prostą logikę i instrukcje warunkowe. Dzieci starsze i młodzież również świetnie sobie poradziły, programując w języku Java z lekką pomocą instruktorów.

Warsztaty programistyczne dla dzieci i młodzieży podczas Robomaticonu 2018:

Stoisko Akademii Programowania - HorsITway, wzbudzało bardzo duże zainteresowanie podczas turnieju robotów mobilnych, co pokazuje, że rodzice oraz młodzież są coraz bardziej świadomi, jak ważne są umiejętności cyfrowe na dzisiejszym rynku pracy:

***

Ogólnopolska Akademia IT – HorsITway, popularyzuje wśród dzieci i młodzieży zagadnienia IT (programowanie, sieci komputerowe, cyberbezpieczeństwo). Organizuje warsztaty informatyczne dla dzieci i młodzieży na Politechnice Warszawskiej oraz prowadzi regularne Kursy IT Dla Dzieci i Młodzieży w całej Polsce. Kurs IT Junior Dzieci jest skierowany w szczególności do dzieci, a kurs IT Junior Młodzież jest skierowany do młodzieży. Akademia organizuje również w każde wakacje Obóz Wakacyjny z Nauką Programowania w Kazimierzu Dolnym. Zachęcamy do zapisania się na newsletter Akademii IT - HorsITway, aby być na bieżąco ze wszystkimi wartościowymi wydarzeniami dla dzieci i młodzieży.

 

(Źródło: Akademia IT - HorsITway)

 

Jesteśmy na facebooku

fb

Ostatnie komentarze

 • Written by Danuta Sterna
  Wiem, że jestem "starej daty", PESEL mi o tym mówi. Starałam się mimo braku kasy napisać, co może na...
 • Written by Jarek
  Nic dodać, nic ująć. Brawo.
 • Written by Marcin
  Panie Jacku. W szkole jest źle i wiedzą o tym nauczyciele, uczniowie oraz rodzice. Tego systemu nie ...
 • Written by Beata
  Dziękuję za ten głos. Jak widać, niektóre autorytety, które dotąd wspierały edukację, bardzo oddalił...
 • Written by Realistka
  I to pisze nauczycielka, która zrezygnowała z pracy w szkole i zajęła się dokształcaniem nauczycieli...

E-booki dla nauczycieli

Polecamy dwa e-booki dydaktyczne z serii Think!
Metoda Webquest - poradnik dla nauczycieli
Technologie są dla dzieci - e-poradnik dla nauczycieli wczesnoszkolnych z dziesiątkami podpowiedzi, jak używać technologii w klasie